STREFA PACJENTA

Home/STREFA PACJENTA

Witamy Cię w strefie pacjenta TC Med.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez naszych specjalistów.

Cukrzyca, zwana też hiperglikemią, jest jedną z najczęściej występujących na świecie chorób metabolicznych. Cukrzycę dzieli się przede wszystkim na dwie grupy – cukrzycę typu I oraz cukrzycę typu II. U ponad 90% osób chorujących na cukrzycę występuje cukrzyca typu II, polegająca na zbyt małej produkcji insuliny. Zaledwie 10% osób chorych boryka się z cukrzycą typu I, która objawia się całkowitym zaprzestaniem wytwarzania insuliny.
Nadciśnienie to schorzenie układu krążenia krwi, polegające na tymczasowym lub nieustannie podwyższonym ciśnieniu tętniczym. Początkowo ciężko wykryć objawy nadciśnienia, lecz z czasem choroba może się objawiać kołataniem serca, zawrotami głowy, rozdrażnieniem lub sennością. Nieleczone nadciśnienie może zwiększyć ryzyko miażdżycy, choroby wieńcowej, a nawet zawału serca. Osoby chorujące na nadciśnienie powinny być pod stałą opieką kardiologa.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak na nasze samopoczucie wpływa dieta. Ważne jest nie tylko co jemy, ale również jak jemy! Pamiętaj, aby regularnie spożywać od 4 do 5 posiłków dziennie. Pamiętaj, aby nie jeść do syta, tylko zaspokajać swój głód pełnowartościowymi posiłkami. Bardzo ważne jest też picie płynów przed posiłkiem lub po posiłku, a nie w trakcie. I chyba każdy dietetyk przyzna, że warto do swojej diety wprowadzić świeże warzywa i owoce.
Po zawale serca niezbędna jest rehabilitacja, zupełnie jak w przypadku urazów ortopedycznych. Osobom po zawale sprzyja regularna aktywność fizyczna. Ćwiczenia powinny być odpowiednio dobrane przez specjalistę, tak aby zapewnić odpowiednią dawkę ruchu i optymalny wysiłek, szczególnie u osób, które przed zawałem nie uprawiały sportu. Lekarze w naszym centrum medycznym dobiorą idealne dla Ciebie ćwiczenia, dzięki którym szybko wrócisz do formy.

Umówienie wizyty

Zapraszamy do kontaktu z centrum medycznym celem umówienia wizyty. Zapisy prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 18.00
Telefonicznie 720 31 31 31  lub osobiście w godzinach pracy kliniki.

Dokumenty potrzebne przy wizycie

  • Dokument tożsamości
  • Opcjonalnie aktualne wyniki badań
  • Historię choroby

Przebieg wizyty

W ramach wizyty pacjenci mogą liczyć na kompleksową pomoc począwszy od dokładnego wywiadu, poznania objawów i historii choroby, przez odpowiednie badania diagnostyczne, po trafną diagnozę i propozycję leczenia.

DOKUMENTY DO POBRANIA